הרגע שבו לקחתי קורס בשיווק באינטרנט ששינה לי את החיים

איך הצלחתי לייצר הכנסה נוספת באמצעות שיווק שותפים

איך הצלחתי לייצר הכנסה נוספת באמצעות שיווק שותפים

לפני כשבע שנים התחלתי לעבוד בחברת פרסום באינטרנט, חברה מוכרת שמתעסקת בתחום ההימורים ברשת. התחלת לעבוד בתפקיד של קניין מדיה (media buyer). לא היה לי תואר ומעולם לא לקחתי קורס בשיווק ופרסום באינטרנט. פשוט הגשתי קורות חיים, נגשתי לראיון והתקבלתי לעבודה!. בחברה למדתי איך לקנות מדיה ואיך לנהל קמפיינים באינטרנט. החלק הכי חשוב, למדתי איך אפשר להרוויח כסף באינטרנט באמצעות פרסום. לא עבר זמן רב והכסף שהרווחתי ( באותו רגע משכורת נחמדה למתחילים של כ 8,000 שקל + עמלות) כבר לא הספיקה לי. בתקופה זו נחשפתי פעם ראשונה למושג אפילייציה (affiliation) או בעברית תקנית שיווק שותפים.

מה זה שיווק שותפים

שיווק שותפים היא דרך שבה בעלי עסק או חברות, מציעות למפרסמים שונים לפרסם את המוצרים שלהם ולהרוויח כסף. בחברה שאני עבדתי בה היו מספר אתרי הימורי ספורט. החברה שלי הציעה לאפילייטים ולמפרסמים. לפרסם את האתרים שלה ובתמורה היא נתנה להם עבור כל לקוח מפקיד כ$200 לחברה שאני עבדתי בה היו מאות אפילייטים שהביאו לה יותר מ 10000 הפקדות בחודש. רווח של יותר מ 5 מליון דולר בחודש !

 

שיווק שותפים איך זה עובד?

הדרך הכי קלה לעשות כסף באינטרנט באמצעות פרסום היא להיות אפילייט. מה שצריך לעשות הוא :

  1. להרשם לחברות שיווק שותפים כגון:
  2. נמצא מוצרים שאנו רוצים לשווק ( נסתכל כמה מציעים על כל מכירה)
  3. נקח חומרים שיווקיים לאותו מוצר ותטמיע אותם באתרים ובדפי הנחיתה שלנו
  4. נקדם את האתרים שלנו ואת דרכי הנחיתה דרך פרסום באינטרנט או קידום אתרים
  5. נתחיל להרוויח כסף באינטרנט מהבית

הכנסה נוספת באמצעות שיווק שותפים ו UDEMY: איך התחלתי ואיך אני מרוויח מזה 18,000 שקל בחודש

 

קבלתי מוטיבציה, הבנתי כבר איך שיוק שותפים עובד, החלטתי להקים אתרים ולקדם מוצרים שמצאתי בתוכניות שיווק שותפים (affiliate programs) שונות שמצאתי. הבעיה היחידה שהיתה לי (וכנראה גם לכם), לא ידעתי איך לבנות אתרים, לא ידעתי איך לקדם אתרים באינטרנט, לא ידעתי איך לפרסם בגוגל ולא ידעתי איך לפרסם ברשתות החברתיות כמו פייסבוק וגוגל פלוס.

מחירים גבוהים מאוד במכללות לפרסום ושיווק בישראל

הדבר שמיד עשיתי הוא להתקשר למכללות לפרסום ושיווק באינטרנט בישראל ובקשתי להרשם לאיזה קורס בשיווק באינטרנט ולקורס לבנית אתרים. מיד חשכו עיני. המחיר הממוצע לקורס במכללות היה כ 13,000 שקל. משך הלימודים היה כחצי שנה. בחישוב פשוט, היתי מבזבז אלפי שקלים וזמן יקר כדי ללמוד איך לפרסם באינטרנט ואיך לבנות אתרים.וכל זאת עוד לפני שהתחלתי להשקיע כסף וזמן בבניה של האתרים. הייתי חייב למצוא פתרון טוב וזול הרבה יותר.

קורסים לפרסום באינטרנט און ליין מהבית

התחלתי לחפש קורסים לשיווק ופרסום באינטרנט און ליין. מצאתי המון המון חומר כתוב אבל זה היה קצת מבולגן , מצאתי חלק מהחומר שהיתי צריך באתר אחד וחלק מהחומר באתר אחר. רציתי למצוא קורס אחד טוב ומלא שבאמצעותו אוכל ללמוד את כל תחום הפרסום ובניית האתרים. לאחר חיפושים רבים מאוד מצאתי את האתרים  udemy ו lynda. ראיתי שיש המון המלצות לגבי האתרים האלה.

הדבר הראשון שעשיתי הוא להרשם לקורס בניית אתרים בוורדפרס.

קורס בניית אתרים בוורדפרס (wordpress)

קורס בניית אתרים וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS) חינמית אשר ממנה בנויים רוב הבלוגים והאתרים בעולם. המערכת מאוד פשוטה וברוב המקרים, לא צריכים נסיון בתכנות. לשם צורך העניין, אתר זה נבנה בתשתית של וורדפרס ומשך בניית האתר היתה כיומיים.

יתרון עצום בוורדפרס הוא העובדה שניתן לקנות במחיר זול תבניות וורדפרס מוכנות ולהכניס לתוכם “מודולים” שמאפשרים למשל לבצע הרשמה לאתר, מודלים לניהול אזורי פרסום, מודולים להוספת בלוג לאתר ועוד. האפשרויות הן אין סופיות והיתרון הענקי, שלא צריך שום נסיון או הבנה בתכנות.

לצורך העניין, נרשמתי לקורס בניית האתרים בוורדפרס של רוב פארסיבל: The Complete WordPress Website Business Course לקח לי כשבוע לסיים את הקורס, כן שבוע ! קורס של 89 שיעורים שנמשך כ20.5 שעות. בקורס גם קבלתי מספר מודולים  תבניות וורדפרס ואפילו אחסון אתר בחינם, ששימשו אותי לבניה של האתר הראשון שלי.

מחיר הקורס נכון להיום נע בין 40-60 שקלים!!!

ישר נרשמתי לשני קורסים נוספים:

קורס פרסום בגוגל

קורס קידום ממומן בגוגל

הקורס השני שנרשמתי אליו היה   the ultimate google adwords training course 2017 האמת שבעבר כבר יצא לעשות מספר קמפיינים בגוגל בחברה קטנה שעבדתי בה אבל הייתי רחוק מאוד מלהיות מקצועי. את זה אני חייב להגיד, אתה יכול לדעת מתי אתה מבין וכמה אתה יודע. מהקורס הזה, שנמשך כ 18.5 שעות , הרגשתי כאילו אני יכול פשוט להתחיל להרוויח כסף. הרגשתי פנתר. הקורס פשוט מסודר בצורה כל כך נוחה וברורה. והיא באמת מקיפה את כל החומר שיש בנושא. אין פלא שקורס זה הוא אחד הנמכרים ביותר ב Udemy.

היתרון הגדול בקורס הזה הוא שיש לו קורס נוסף מתקדם יותר בשם: how-retargeting-works ככה שאפשר באמת להגיע לרמה מאוד גבוהה השמורה לאנשי מקצוע בלבד. בקורס הזה תלמדו כיצד ניתן לפרסם מחדש לגולשים שכבר נכנסו לאתר שלכם , ורק אליהם. קמפיין מדוייק לקהל היעד שלכם בלבד!

מחיר הקורס נכון להיום נע בין 40-60 שקלים!!!

קורס פרסום בפייסבוק (רשתות חברתיות)

קורס פרסום בפייסבוק

הקורס השלישי שנרשמתי אליו היה: facebook ads-facebook marketing mastery guide של ג’אסטין אובריין, מרצה מצליח מאוד ב Udemy ומרצה בכיר בקורסים לשיווק ברשתות חברתיות. אומנם משך הקורס הזה הינו 8 שעות בלבד אבל מאחר והקורס הזה בנוי בצורה כזאת שהמרצה מניח שקבלתם כבר את הבסיס לפרסום באינטרנט מקורסים אחרים אז הוא נכנס ישר לנושא עצמו.

מחיר הקורס נכון להיום נע בין 40-60 שקלים!!!

מסקנה!

  1. 3 קורסים, משך הלימוד כשבועיים
  2. שילמתי בסה”כ 150 שקלים!
  3. לקח לי לבנות את האתר בוורדפרס במשך שבוע
  4. כעבור חודש הקמתי את האתר הראשון שלי למחירת מוצרים של ebay , amazon ו aliexpress.
  5. חסכתי לי 13,000 שקלים שהיתי מבזבז באחת מהמכללות ללימוד פרסום באינטרנט!.

 

 

 

על הכותב

מנהל האתר

השאר תגובה

Free WordPress Themes

עזור לנו להגיע לאחרים

במידה ואתה מרגיש שלמדת משהו מועיל:
* חסכת כסף
* למדת משהו חדש
*הרווחת כסף

פרגן לנו בלייק בפייסבוק