קורס שיווק שותפים

מה זה Affiliate Manager ?

מה זה affiliate manager
נכתב ע"י מנהל האתר

רבים שואלים אותנו מה זה Affiliate Manager. אפילייט מנאגר או מנהל אפילייטים. הוא מקצוע בתחום הפרסום והשיווק באינטרנט. בשביל שנוכל להסביר לכם מה זה affiliate manager, נצטרך להסביר לכם קודם כל מהיא אפילייציה (Affiliation) או בשמה העברי, תוכנית שותפים. 

מה זה Affiliate Manager ?

בואו נגיד שיש לכם אתר כמו שלנו, לשיווק קורסים בשיווק באינטרנט ואתם מעוניינים שאנשים יקנו שיעורים בפרסום. דוגמת קורס כתיבה שיווקית או קורס אנליטיקס.  יש לכם מספר אפשרויות עיקריות לפרסם את האתר שלכם:

  1. לפרסם את האתר בגוגל
  2. לקנות מדיה בשביל האתר (באנרים, פופאפס, טקסט לינקים ועוד..)
  3. לפרסם את האתר באתרי מדיה חברתית ( facebook , twitter)

ישנם עוד המון אפשרויות מצויינות. אבל לצערכם, כל האפשרויות האלה עולות כסף רב. במידה ואינכם אנשי שיווק מקצועיים אשר עברו קורסים בשיווק באינטרנט, אתם יכולים להפסיד כספים רבים עוד לפני שתראו תוצאות טובות. יתכן אף שתצטכו לפנות לחברה שמתמחה בשיווק באינטרנט. דבר שיעלה לכם עוד יותר כסף.

ישנה אפשרות נוספת…. אפילייציה או בשמה העברי, תוכנית שותפים.

 מה זה תוכנית שותפים ?

כדי להיות Affiliate manager צריך להבין מה זה תוכנית שותפים

כדי להיות Affiliate manager צריך להבין מה זה תוכנית שותפים

נגיד שכבר יש לכם אתר למכירת שיעורים בפרסום באינטרנט. יש לכם את הטכנולוגיה המתאימה, ואתם אפילו כבר מוכרים קורסים אבל אתם רוצים להגיע לקהל רחב יותר או אפילו ליותר מקהל היעד שלכם. אתם יכולים לעשות את הדבר הבא…. אתם יכולים להציע לאנשים שמתמחים בפרסום באינטרנט שיפרסמו אותכם תמורת חלוקת רווחים ( revenue share) או תמורת סכום עמלה קבועה מראש , אשר תינתן כאשר ימכר שיעור (CPA). בשני המקרים האלה. התשלום נעשה עבור תוצאות. זהו התחום שאנחנו מקוונים אליו. פרסום מונחה תוצאות (performance marketing).

לדוגמא:

  1. 20%  עמלה מערך של קורס מדיה חברתית.  אם הקורס עלה 100 ש”ח אנחנו ניתן למפרסם 20 ש”ח
  2. במידה וסגרנו עם המפרסם כי עבור כל קורס שנמכר דרכו הוא יקבל 20 ש”ח, במידה ונמכרו שני קורסים, המפרסם יקבל 40 ש”ח.

אנשים שמוכנים לעבוד איתכם בחלוקת רווחים או בעמלה קבועה נקראים אפילייטים (affiliates)

 

סוף סוף הגענו לחלק העיקרי, מה זה affiliate manager ?

כמעט בכל חברה גדולה היום יש בה מחלקת אפילייציה. במחלקה הזאת עובדים מספר מנהלי אפילייטים. התפקדי שלהם בהם הוא למצוא אפילייטים חדשים , לסגור איתם עסקאות ובעצם לנהל את האפילייטים. לכל אפילייט ישנה התמחות משלו. אפילייטים שמומחים בפרסום בגוגל , אפילייטים שמומחים בפרסום בפייסבוק , בדיוורים ועוד..
על מנהל האפלייטים להבין בתחומים האלה ולדעת כיצד לעזור לאפילייטים שלו להביא תוצאות טובות יותר בצורה כזאת שגם האפילייטים מרוויחים וגם החברה שלו מרוויחה.

 

affiliate manager שכר

השכר של אפילייט מנג’ר יכול להיות גבוהה מאוד. משכורת של אפילייט מנג’ר בנויה ממשכורת + עמלות.  לרוב, משכורת התחלתית היא של כ 8000 שקלים + עמלות ישנם אף אפילייט מנג’ר מוצלחים שמשכורת מגיע לכ 50,000 שקלים. תאמינו או לא אנחנו מכירים כמה חברה כאלה…

 

איך להיות אפילייט ?

בשביל להיות אפילייט טוב כדאי להבין מאוד בפרסום ושיווק באינטרנט. לכן כדאי לקחת מספר קורסים בשיווק באינטרנט. בית ספר מצויין ללימוד התחום הוא  Udemy.

ממליצים לקרוא את הכתבה שלנו :6 קורסים לפרסום באינטרנט בחינם

על הכותב

מנהל האתר

השאר תגובה

Free WordPress Themes

עזור לנו להגיע לאחרים

במידה ואתה מרגיש שלמדת משהו מועיל:
* חסכת כסף
* למדת משהו חדש
*הרווחת כסף

פרגן לנו בלייק בפייסבוק